Post Top Ad

"Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki!" ♥

Witajcie Kochane!

Dzisiaj będzie nietypowo i wyjątkowo, ale nadal paznokciowo ♥
Jakiś czas temu zostałam zaproszona do udziału w Akcji Społecznej przygtowanej przez Organizację Kwiatu Kobiecości i markę Golden Rose. Chodzi tutaj o kampanie pod hasłem "Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki!". Oczywiście z miejsca się zgodziłam, bo cel i przesłanie jest bardzo istotne i szczytne.


Na początku opowiem Wam krótko o samej akcji. "Diagnostyka jajnika" ma na celu przekonanie kobiet do regularnych badań ginekologicznych oraz sprawdzeniu rodzinny obciążeń nowotworowych. Rak jajnika, rak szyjki macicy czy cytologia to często tematy tabu zwłaszcza dla młodych dziewczyn. A nie należy się ich bać! Sama staram się chodzić do ginekologa co pół roku oraz wykonywać wszelkie niezbędne badania potrzebne do monitorowania mojego zdrowia. Często wiele dziewczyn albo boi się pójść do ginekologa, albo obawia się cytologii czy samej rozmowy. A nie ma czego się bać! Wszystkie jesteśmy kobietami i jesteśmy narażone na nowotwory jajnika czy szyjki macicy. Nie możemy tego przemilczeć!


"Każdego roku w Polsce rozpoznaje się około 3500 nowych zachorowań na raka jajnika, a umiera około 2 500 kobiet. Nowotwory złośliwe jajnika są na 5 miejscu pod względem częstości zgonów u kobiet. Niestety ten nowotwór rozwija się „po cichu”, nie dając wczesnych specyficznych objawów, sugerujących, że coś niepokojącego dzieje się w ciele kobiety. Z tego też powodu ten typ nowotworu bardzo często wykrywa się dopiero w zaawansowanym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są niewielkie. Ze względu na nietypowe objawy raka jajnika, bardzo istotne jest wykonywanie cyklicznych badań kontrolnych i przeprowadzanie szczegółowego wywiadu lekarskiego."

Chcąc wyrazić swoje poparcie dla akcji i chcąc zachęcić Was do dbania o swoje zdrowie przygotowałam zdobienie paznokci wpasowujące się w całą akcję i Organizację Kwiatu Kobiecości.
Zapraszam na zdobienie!


Co myślicie o tych kwiatkach? Myślę, że idealnie wpasowały się w klimat całego przedsięwzięcia! Ta cudna czerwień (która tak niesamowicie się błyszczy nawet już po kilku dniach) to lakier z zestawu Golden Rose Prodigy Gel Duo

Jak wiecie firma B. Loves Plates stara się rozpieszczać każdą kobietę płytkami z cudownymi wzorami. Tak więc razem z Izą postanowiłyśmy dołączyć się do marki Golden Rose i Kwiatu Kobiecości i wesprzeć tak szczytną inicjatywę! ♥


Chcemy pokazać, że kobiety mają siłę i trzymając się razem, wzajemnie się uświadamiając jesteśmy w stanie ochronić siebie i inne z nas! Zadbajmy o nasze zdrowie, nie pozwólmy żeby było ono tematem tabu!
A Ty słyszałaś o tej akcji? Badasz się regularnie czy raczej z trudem i niechęcią wybierasz się do ginekologa? Jeśli chcecie wspierać akcję "Rzuć cień podejrzenia na swoje jajniki" to koniecznie udostępniajcie informację o tym! Nie bójcie się rozmawiać o chorobach między sobą wśród rodzinny i znajomych - warto się o to martwić!

Z mega pokładami energii i siły,
Ściskam Was mocno! ♥

6 comments:

 1. A ja akurat dzisiaj byłam na przeglądzie u gina :)

  ReplyDelete
 2. O akcji słyszałam już jakiś czas temu, a kwiat kobiecości znam od zeszłego roku- nawet mam ich bransoletkę ;) akcję popieram w 100% ;)

  ReplyDelete
 3. U mnie z monitorowaniem zdrowia jakoś ciężko - w dzieciństwie często chorowałam i teraz jestem uprzedzona do lekarzy :(
  Co do paznokci - pięknie wpisują się w logo organizacji :)

  ReplyDelete
 4. Szczytna akcja i bardzo potrzebna :o)

  Ja wczoraj byłam na cytologi :o)

  ReplyDelete
 5. bardzo ważna akcja, nie można tego przemilczeć! a pomysł promowania akcji pazurkami niesamowicie mi się podoba ;)

  ReplyDelete
 6. Przyznam szczerze, że nie słyszałam w ogóle o tej akcji...

  Nie mniej jest ona na prawdę ważna i potrzebna, bo czasem dziewczyny same nie wiedzą jak sobie szkodzą unikając regularnych badań...

  ReplyDelete

Dziękuję za Twój komentarz.
Do zobaczenia w kolejnym poście! ♥

Post Top Ad

Instagram