Post Top Ad

Paznokciowy Detoks

Już od jakiegoś czasu zbieram się, że napisać tu trochę słów o tzw. moim Paznokciowym Detoksie. Co to jest, o co chodzi? Już wszystko tłumaczę krok po kroku.

Ciągłe i częste malowanie, zmywanie i znowu malowanie paznokci bardzo je osłabia i niszczy. Dodatkowo jeśli 'nosimy' długie paznokcie również bardzo narażamy je na pęknięcia, złamania i nadwyrężenia. Jakiś czas szukałam dobrego sposobu na to jak ratować takie zmęczone paznokcie. W efekcie po wielu próbach opracowałam całkiem nieźle działający program odbudowy paznokci, który nazwałam Paznokciowym Detoksem.

Po tym, jak nasze paznokcie przeszły wszelkie tortury piłowania na odpowiedni kształt, nakładania kilku warstw lakieru, ozdób (również kleju) i zmywania tych cudów, domagają się odpoczynku i domowego Spa.


Zatem zaczynamy!

Na początek, robimy coś co wiele z Was pewnie uzna za drastyczne posunięcie, ale według mnie konieczne - obcinamy paznokcie na ZERO. Tak, na totalne zero, łyso, nic. I bardzo ważne - obcinamy! - nie piłujemy, nie skracamy, obcinamy! Dlaczego? Tarcie jakie wywołujemy podczas piłowania mocno nadwyręża i osłabia nasze paznokcie.


Kolejny krok może mieć kilka wersji. Mianowicie, można pozostawić paznokcie całkowicie niepomalowane - jeśli nie mamy przebarwień płytki, zażółkłych paznokci, łamliwych, delikatnych, miękkich itd. Jeśli natomiast nasze paznokcie ucierpiały mocno podczas wyczynów paznokciowych musimy użyć odżywki.

Tutaj zaczynają się schody - jakiej odżywki mam użyć, skąd mam wiedzieć, która będzie dla mnie odpowiednia? Firmy kosmetyczne oferują nam naprawdę pokaźną liczbę odżywek na rynku. Począwszy od tych, które nazywają się po prostu 'odżywka do paznokci', które możemy nabyć np. w Tesco. 
Następnie mamy bardzo znane odżywki z firmy Eveline. I tutaj mamy kilka odżywek: 'wybielająca', 'multiodżywcza oliwka do skórek i paznokci z olejem z awokado i witaminami', 'wzmacniająca z diamentami', 'multiwitaminowa z wapniem i kolagenem', 'przyspieszająca wzrost paznokci', '3w1 - 60 sekundowy wysuszacz, utwardzacz i nabłyszczacz', '8w1 - nail therapy total action', 'utwardzacz do paznokci 3w1'. 
Jak widzicie już z jednej firmy jest tego dużo. Tak naprawdę, wchodząc do drogerii każda firma oferuje wybór chociaż 3 różnych odżywek. Nie widzę sensu wypisywać tutaj wszystkich, bo nie starczyłoby mi na to czasu, a Wam sił na czytanie ;)

Dziś mam dla Was moje 4 odżywki, które stosuje (lub właśnie je kupiłam i zaczynam stosować). W kilku słowach opiszę Wam ich działanie i jakie efekty przynoszą.

* Chciałam dla Was również przygotować mały sprawdzian tych odżywek, stosować je przez tydzień wg zaleceń producenta, ale obecnie jestem już po wstępnym detoksie i biorę udział w konkursie u Sylluni więc muszę co nie co zmalować kolorowego na pazurkach :) Obiecuję następnym razem przygotować dla Was tygodniowe sprawozdanie z każdej odżywki! *

No nic, wracając do naszego detoksu...


Na pierwszy ogień leci Essence, studio nails, ultra strong nail hardener.


Pojemność - 8ml
Cena - 8,99zł 

Od producenta: Studio nails, ultra strong nail hardener. Ten lakier wzmacnia i odbudowuje łamliwe paznokcie. Zawiera formaldehyd. Ultrasilny wzmacniacz do paznokci - lakier nabłyszczający wzmacnia i regeneruje miękkie i łamliwe paznokcie. Chroń skórki preparatem do smarowania lub olejem. 
Sposób użycia: Stosuj maksymalnie przez 3 dni. Po dwóch dnia stosowania należy zrobić 1-dniową przerwę.
Producent również zapewnia, że nasze paznokcie będą o 85% mocniejsze. Mamy również '*', która mówi, że zostało to potwierdzone podczas testu na 21 ochotniczkach przez Centrum Kliniczne firmy Essence.


Lakier jest całkowicie bezbarwny, nie pozostawia różowej czy kremowej powłoczki na paznokciach. Używam tego lakieru najczęściej jako utwardzacza, lakieru nawierzchniowego po zakończeniu zdobienia paznokci lub właśnie jako odżywkę gdy moje paznokcie zaczynają się łamać (np. w zimie...). Odżywki używam nakładając ją każdego dnia, przez 3 dni. Później, robię zalecaną 1-dniową przerwę i jeśli istnieje taka potrzeba, zaczynam kurację od nowa. Zazwyczaj taki detoks trwa u mnie około tygodnia. Trochę więcej czasu zajmuje mi jednak doprowadzenie paznokci do porządku po zimie. Ciągłe trzymanie rąk w rękawiczkach, często mokrych, i spędzanie wielu godzin na śniegu sprawia, że paznokcie przechodzą przez prawdziwe tortury.

Po takiej kuracji, paznokcie są widocznie twardsze, mocniejsze, i rzadziej się łamią. Po używaniu tej odżywki przez już kilka miesięcy zauważyłam, że moje, dotychczas bardzo wrażliwe paznokcie, są teraz w o wiele lepszym stanie!


Następna w kolejności jest, niektórym pewnie już dobrze znana, odżywka z ShinyBoxa (post o SB - klik).

Bogena Pharma - multiwitaminowa odżywka do paznokci.


Pojemność - 10ml
Cena - 20zł

Od producenta: Przeznaczona do paznokci osłabionych i zniszczonych. Zawiera witaminę A, E, F, które intensywnie regenerują i wzmacniają płytkę paznokcia oraz chronią przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych w tym wolnych rodników. Dodatkowo proteiny pszeniczne oraz olej słonecznikowy zabezpieczają przed nadmiernym przesuszeniem płytki paznokciowej, zwiększając jej nawilżenie i elastyczność. Zapobiega to nadmiernemu łamaniu i rozdwajaniu paznokci. Systematyczne stosowanie odżywki zapewnia pełna i długotrwałą ochronę płytki paznokcia, przywracając jej witalność i zdrowy wygląd. Produkt testowany dermatologicznie.
Sposób użycia: nanosić 1 lub 2 warstwy.
Kompletnym i zalecanym uzupełnieniem programu odbudowy skórek i paznokci jest regularne stosowanie nawilżającego kremu do skórek Biogena Pharma.


Niestety miałam okazję używać tej odżywki tylko raz od czasu kiedy do mnie dotarła. Lakier pozostawia na paznokciach leciutko różową powłokę. Odżywkę nakładamy pierwszego dnia, i każdego kolejnego przez maksymalnie okres tygodnia (nawet bym powiedziała, że 5 dni). Następnie zmywamy całość i powtarzamy wszystko od nowa.
Po tej kuracji paznokcie wydają się być faktycznie bardziej odżywione i odporne na złamania. Dodatkowo odżywka ściąga lekkie przebarwienia z paznokci - co myślę jest całkiem niezłym osiągnięciem.


Teraz mam dla Was odżywkę z firmy Eveline. Te odżywki cieszą się naprawdę dużą popularnością i niesamowitą skutecznością działania.

Ja zakupiłam ostatnio (z racji tego, że utwardzającą i odżywiającą już mam) Eveline, maksymalny wzrost paznokci.


Pojemność - 12ml
Cena - 8,99zł (Tesco), 10,49zł (Rossmann)

Od producenta: Preparat przyspieszający wzrost paznokci. Piękne, zdrowe i długie paznokcie! Profesjonalny, ultraintensywny program do codziennej terapii paznokci zapewniający skuteczne wzmocnienie i maksymalny wzrost płytki paznokciowej. Formuła wzbogacona o proteiny jedwabiu, które w precyzyjny sposób wzmacniają i uszczelniają płytkę paznokciową. Odżywka stosowana dla słabych, cienkich i łamliwych paznokci, sprawia, że po 10 dniach kuracji będą one długie i mocne.
Sposób użycia: codziennie przez pięć dni nakładaj jedną warstwę preparatu, następnie zmyj wszystkie nałożone warstwy i rozpocznij czynność ponownie. Stosuj kurację regularnie, aby uzyskać wymarzony i długotrwały efekt.
Uwaga: przed użyciem należy zabezpieczyć skórki oliwką bądź kremem. Unikać kontaktu z oczami. Środek łatwopalny. Nie stosować doustnie. Chronić przed dziećmi. Zawiera 2% formaldehydu.
Oznaczenia: Receptura Szwajcarska. Produkt nie testowany na zwierzętach. Produkt testowany dermatologicznie.


'Niestety', to jest mój całkowicie nowy nabytek, na razie miałam tę odżywkę dwa dni na paznokciach, ale jak wcześniej wspomniałam, biorę udział w konkursie więc jestem zmuszona przerwać kurację... Obiecuję przy następnym detoksie użyć właśnie tej odżywki i zdać Wam tygodniową relację z całego zabiegu.
Co do działania i efektów poza tym co na opakowaniu nie mogę Wam powiedzieć. Nie chcę wprowadzić Was w błąd mówiąc, że odżywka działa super, a jeszcze nie przeprowadziłam całkowitej kuracji.
Jedyne co mogę powiedzieć, to, że słyszałam wiele dobrych opinii o odżywkach z tej firmy. Koleżanka ma odżywkę 8w1 i bardzo ją sobie chwali. Na wielu blogach czytam recenzję tych preparatów i jak na razie nie spotkałam się z negatywną oceną.
Samo podejście firmy do 'sprawy' pokazuje, że zajmuję się ona odżywkami z dużym profesjonalizmem i różnorodnością produktów.


Przy okazji tej odżywki, w opakowaniu znajduję się mała broszurka, w której opisane jest działanie i efekt innych odżywek. Oto to napisane jest na ulotce (plus uzupełniłam kilkoma informacjami ze strony internetowej Eveline):

1. S.O.S. dla kruchych i łamliwych paznokci - Multiwitaminowa odżywka z wapniem i kolagenem.
Wielozadaniowa ekstremalnie wzmacniająca odżywka z witaminami, wapnem i kolagenem. Idealne rozwiązanie dla słabych, zniszczonych i rozdwajających się paznokci. W ciągu 10 dni kuracji SOS paznokcie z dnia na dzień stają się nieprawdopodobnie mocne, elastyczne i piękne.
Sposób użycia: Codziennie nakładaj jedną warstwę preparatu na paznokcie. Po trzech dniach zmyj nałożone warstwy i rozpocznij czynność ponownie. Stosuj regularnie, gdyż każda nakładana warstwa dogłębnie penetruje paznokieć, zapewniając ekstremalne wzmocnienie i utwardzenie płytki.

2. Paznokcie twarde i lśniące jak diament - Odżywka wzmacniająca z diamentami.
Ekstremalnie wzmacniająca odżywka zabezpieczająca słabe paznokcie przed łamaniem, pękaniem i rozdwajaniem. Formuła z tytanem i diamentami tworzy na powierzchni paznokci supertwardą powłokę, która zabezpiecza przed kruchością, łamaniem i uszkodzeniami. Odżywka wzmacnia i dogłębnie nawilża, zapewniając elastyczność i zdrowy wygląd paznokci.
Sposób użycia: codziennie nakładaj jedną warstwę preparatu bezpośrednio na paznokcie. Po trzech dniach zmyj nałożone warstwy i rozpocznij czynność ponownie. Stosuj regularnie, gdyż każda nakładana warstwa wnika w płytkę, zapewniając ekstremalne wzmocnienie i utwardzenie paznokci.

3. Maksymalny wzrost paznokci - Preparat przyspieszający wzrost paznokci.
Ten punkt może pominę, bo wszystko jest opisane powyżej ;)

4. 3w1 60-sekundowy wysuszacz, utwardzacz i nabłyszczacz do lakieru - Przedłużona trwałość i wysoki połysk lakieru.
Kompleksowe rozwiązanie 3w1 - wysusza lakier w ciągu 60 sekund, utwardza i nadaje połysk. Tworzy na powierzchni ochronną powłokę, która zabezpiecza przed odpryskiwaniem i przedłuża trwałość lakieru aż do 7 dni. Zawiera filtry, które chronią lakier przed blaknięciem i matowieniem.
Sposób użycia: Pomaluj paznokcie ulubionym lakierem, odczekaj 2 minuty i nałóż jedną warstwę preparatu. Po 60 sekundach manicure będzie suchy, a jego trwałość maksymalnie przedłużona

5. Miękkie i zadbane skórki - Profesjonalny preparat do usuwania skórek.
Profesjonalny preparat, który szybko, łatwo i skutecznie usuwa suche, zgrubiałe i narośnięte skórki wokół paznokci, bez ryzyka powstania uszkodzeń. Zapobiega zadzieraniu, pękaniu i narastaniu skórek na płytkę paznokciową. Wzbogacony olejem z awokado, który pielęgnuje, wygładza i intensywnie je nawilża.
Sposób użycia: nałóż żel na skórki i pozostaw przez 30 sekund, następnie delikatnie odepchnij je za pomocą drewnianego patyczka. Po zabiegu umyj dokładnie ręce. Dla podtrzymania efektu zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

6. Skoncentrowana odżywka do paznokci Total Action - Wiele problemów, jedno rozwiązanie.
Rewolucyjna formuła z aktywnym kompleksem Strong Nail wnika w strukturę płytki, dzięki czemu skutecznie ją regeneruje i odbudowuje. Uszczelnia, maksymalnie utwardza oraz pobudza wzrost płytki paznokciowej. Uelastycznia ją, zwiększając odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zabezpiecza przed pękaniem, łamaniem i rozdwajaniem. Sprawia, że zniszczone, matowe paznokcie odzyskują gładką powierzchnię i lśniący połysk. Intensywna kuracja stworzona do skutecznej regeneracji po usunięciu tipsów. Efekt widoczny już po 10 dniach stosowania.

7. Natychmiast bielsze i piękniejsze paznokcie - Likwiduje przebarwienie, przeciwdziała żółknięciu, ochronna baza pod lakier, efekt - piękne, białe paznokcie!
Odżywka wybielająco-wyrównująca, dzięki zawartości wyciągu z cytryny oraz filtrów UV, rozjaśnia paznokcie i likwiduje wszelkie przebarwienia powstałe wskutek przesuszenia płytki lub długotrwałego stosowania kolorowych emalii. Używana jako baza pod lakier tworzy warstwę ochronną, zabezpieczającą naturalną płytkę paznokcia przed ponownym żółknięciem. Przedłuża trwałość lakieru, zapobiega jego odpryskiwaniu i ułatwia jego późniejsze zmywanie. Szczególnie polecana do stosowania pod ciemne i brokatowe emalie. Odżywka nadaje paznokciom delikatną, mleczną barwę i sprawia, że są one zadbane i zdrowe. Po 10-dniowej kuracji szare, żółte, matowe paznokcie nabierają pięknego blasku. Są odmłodzone i lśniące.

8. Multiodżywcza oliwka do skórek i paznokci z olejem z awokado i witaminami - Maksymalnie nawilżone, idealnie gładkie skórki i wzmocnione paznokcie.
Multiodżywcza oliwka do skórek i paznokci to profesjonalny produkt pielęgnacyjny, który poprawia wygląd i kondycję skórek oraz wzmacnia i nabłyszcza paznokcie. Formuła oliwki to wyjątkowa kompozycja oleju z awokado i oleju ze słodkich migdałów, dodatkowo wzbogacona koktajlem witamin A, E i F, aby zapewnić optymalną pielęgnację suchym, zniszczonym skórkom i słabym, łamliwym paznokciom. Oliwka intensywnie nawilża delikatne skórki wokół paznokci, zapobiega ich zadzieraniu i narastaniu na płytkę. Sprawia, że dłonie staja się zadbane, a paznokcie idealnie wygładzone i właściwie odżywione. Świeży owocowy zapach zamienia zwykły manikiur w magiczną chwilę

I kilka słów ogólnie od firmy Eveline:
Dłonie są wizytówka każdej kobiety. Zadbaj o ich wygląd i pochwal się ładnymi, zdrowymi paznokciami. Najnowsza kolekcja Nail Therapy pozwoli pokonać problem słabych, rozdwajających się i łamliwych paznokci. Zniszczone i słabe paznokcie są najczęściej efektem niewłaściwej pielęgnacji, kontaktu z detergentami i braku odpowiednich witamin.
Zestaw profesjonalnych odżywek opracowanych wg. Szwajcarskiej receptury przyniesie efekt już po 2 tygodniach stosowania i sprawi, ze Twoje paznokcie staną się zdrowe, odporne na pękanie.


Dobra, zostawiamy już Eveline, przechodzimy do ostatniej odżywki, moje zakupu z przed trzech dni.

Essence, Nail Art, Protecting Base Coat - czyli po naszemu, ochronny lakier bazowy.


Pojemność - 10ml
Cena -8,99zł

Od producenta: Podkład ochronny do zdobienia paznokci. Idealny początek, by nadać paznokciom indywidualny styl. Podkład przygotowuje paznokcie do stylizacji i chroni przed przebarwieniami.

Tutaj też nie bardzo jestem Wam w stanie powiedzieć jak działa ta odżywka/baza. Ale myślę, że na pewno się ona jeszcze pokaże u mnie na blogu, bo przebarwione paznokcie to ostatnio mój problem No1... Liczę na bardzo wiele ze strony tego preparatu, jak na razie nic co do tej pory stosowałam nie przynosiło zadowalającego efektu w walce z przebarwieniami :(


No dobrze, to odchodząc już od rodzajów odżywek, wracamy do naszego Detoksu. Nasze paznokcie po ścięciu na totalne zero i kompleksowej kuracji odpowiednią odżywką dopasowaną do naszych potrzeb jedyne czego jeszcze potrzebują to opieki nad skórkami wokół paznokci. O nie też musimy zadbać!
Już w liście odżywek z Eveline macie dwie propozycje odżywek do skórek. Ja osobiście używam dwóch rzeczy.


Krem z Oriflame, tzw jajeczko. W domu mam to różowe o zapachu neutralnym, i żółte - waniliowe.


Pojemność - 15ml
Cena jajeczka: 25zł (obecnie ten neutralny w cenie 10,90zł)

W katalogu dostępne są również zapachy: waniliowy, czekoladowy, karmelowy (o mamo!!!) i wiśniowy.Tego kremu używam jako bardzo dobrego nawilżacza do skórek wokół paznokci. Małą ilość kremu nakładam na szczyt paznokci i rozcieram dookoła. Ma konsystencję dosyć kleistą, ale doskonale się wchłania, a efekt jest natychmiastowy.


Drugą rzeczą jest moja oliwka (Olivka ^^) do skórek, która kiedyś moja mama kupiła od swojej kosmetyczki więc nawet nie wiem jak się nazywa :P Ale działa perfekcyjnie. Idealnie natłuszcza skórki, nawilża je i chroni. Sprawia, że staja się mocniejsze, bardziej błyszczące i nie tak wysuszone (głównie przez częste używanie zmywacza...). A jednocześnie świetnie prezentuje się na półce z kosmetykami :D


Zarówno kremu jak i oliwki używam każdorazowo po zdobieniu paznokci. Jeżeli jeszcze nie macie zwyczaju używać takich specyfików to jak najbardziej zachęcam do zaproszenia ich do swoich codziennych czynności pielęgnacyjnych paznokci. Ułatwią walkę z zarastającymi, wyschniętymi i nieładnie wyglądającymi skórkami wokół paznokci :)


Wow! Nieźle się rozpisałam. Trochę czasu mi zajęło zebranie tego wszystkiego do kupy, ale cieszę się, że to zrobiłam. Mam nadzieję, że komuś przyda się mój poradnik na temat Paznokciowego Detoksu. W razie wszelkich wątpliwości, pytajcie śmiało!

A na koniec...
Podsumowując cały Paznokciowy Detoks:
1. Ścięcie paznokci na totalne zero.
2. Zastosowanie kuracji odpowiednią do naszych potrzeb odżywką.
3. Pielęgnacja skórek i paznokci za pomocą kremu i oliwki.
4*. Zafundowanie sobie jakiegoś porządnego relaksu w postaci filmu, albo spotkania z przyjaciółkami - bo przecież jeśli Ty czujesz się dobrze, to Twoim paznokciom na pewno to nie zaszkodzi!

Pozdrawiam!

5 comments:

 1. Napisałaś, że obcinamy paznokcie, a nie je piłujemy. Ja mam na ten temat inną teorię, ale każdy ma swój sposób na ładne paznokcie :)

  Jeśli możesz, wyłącz weryfikację obrazkową.

  ReplyDelete
 2. taa, tylko, ze jak ktoś zetnie paznokcie 'na zero' i nie całkiem zapanuje nad odżywką (Essence, Eveline) podczas malowania to boleśnie to odczuje, ze względu na formaldehyd chociażby.
  moim zdaniem najlepsze tu będą odżywki odparowujące, typu serum, aż chociaż pazurki trochę odrosną, żeby łożysko nie było zbyt odkryte, potem można wojować z tamtymi preparatami.
  No i ważna też jest odpowiednia dieta oraz wytrwałość.

  A co do przebarwień najczęściej są winą ciemnych lakierów bez bazy podkładowej, palenia papierosów, przepiłowania, czy też nawet toksycznych odżywek, więc radzę na to też zwrócić uwagę.

  ReplyDelete
  Replies
  1. W moim przypadku przebarwienia wynikają tylko i wyłącznie z braku bazy przy ciemnych lakierach... ;)
   Co do ścinania i tych odżywek - do tej pory nigdy nic mi się nie działo.
   Uważam, że każdy może mieć swój sposób na ładne i zadbane paznokcie, ja osiągnęłam to stosując właśnie taki Detoks. Nie jest oczywiście powiedziane, że każdemu przypasuje taki sposób pielęgnacji, ale jest ich tyle, że można by pisać bez końca. Ja opisałam swój sposób, jeśli komuś się on przyda i okaże się skuteczny to super, a jeśli komuś nie przypasuje, no to trudno, każda z nas jest inna i nie wszystko działa u każdej osoby ;)

   Delete
 3. masz idealny kształt paznokci! mogłabyś zrobić filmik/zdjęcia poszczególnych etapów,jak nadajesz im kształt? u mnie zawsze coś idzie nie tak:(

  ReplyDelete

Dziękuję za Twój komentarz.
Do zobaczenia w kolejnym poście! ♥

Post Top Ad

Instagram