Post Top Ad

Krótkie powitanie

"Mówią, że jeśli coś się robi dobrze, warto byłoby się tym z kimś podzielić."

Od jakiś 3 lat amatorsko (jak na razie) zajmuję się malowaniem i zdobieniem paznokci. Staram się korzystać z tego czym obdarzyła mnie natura mianowicie z dużych i długich paznokci, które stanowią całkiem niezłe pole do popisu. Zazwyczaj korzystam z normalnych lakierów, dostępnych w drogeriach i hurtowniach.
Na blogu znajdziecie często nie tylko zdjęcia moich paznokci, ale też to co czasem wyczaruje na łapkach moich koleżanek :) W każdym poście znajdziecie opis tego jak dany wzór został wykonany byście same mogły próbować swoich sił. Dodatkowo postaram się co jakiś czas zamieszczać przydatne informacje odnośnie używanych kosmetyków do paznokci :)
Zapraszam do oglądania, komentowania i przede wszystkim do próbowania swoich sił :) Enjoy!

White&Black


Wykonanie:
1. Paznokcie spiłuj na zaokrąglone bądź na tzw. łopatki (osobiście wolę łopatki, ale ten wzorek wygląda dobrze na każdych paznokciach).
2. Pomaluj paznokcie białym lakierem kryjącym (zalecam podwójną warstwę).
3. Odczekaj 15-20 minut, aż paznokcie wyschną (tak, AŻ tyle czasu nawet jeśli wydaję Ci się, że paznokcie już są suche; bardzo często lakiery, a zwłaszcza biały i to z podwójnej warstwy, dosyć długo schną, dlatego troszkę cierpliwości, a nie będziesz musiała poprawiać paznokci ;))
4. Teraz trudniejsza część. Potrzebujesz czarnego lakieru do wzorków z cienkim pędzelkiem, bądź uniwersalnego cienkiego pędzelka (wygląda dokładnie tak jak ten, którym malowałaś na plastyce w podstawówce tylko ma bardzo cienką końcówkę) i zwykłego czarnego lakieru.
5. Cienką warstwą lakieru malujesz najpierw kreski w jedną stronę w mniejszych bądź większych odstępach (wedle uznania).
6. Gdy już to skończysz, odczekaj chwilę, aż kreski przeschną i zacznij malować kreski w drugą stronę.
7. Ze względu na już dużą ilość warstw lakieru nie ma potrzeby, żebyś jeszcze malowała paznokcie lakierem bezbarwnym (przy tego typu wzorkach trzeba uważać, bo kolejna warstwa lakieru może nam rozmazać kreski).
Brawo! Właśnie sprawiłaś sobie śliczne pazurki :)


1 comment:

  1. Nigdy w życiu nie udało mi się zrobić tak prostej i równej kreseczki! Szacun!

    ReplyDelete

Dziękuję za Twój komentarz.
Do zobaczenia w kolejnym poście! ♥

Post Top Ad

Instagram